Ziņas

pefc post 4

3.05.2016

Zaļās būvniecības sertificēšanas sistēma LEED veicina ilgstspējīgu mežsaimniecību!

Pozitīvas ziņas pasaulē vadošajai meža sertificēšanas sistēmai PEFC (Meža sertifikācijas sistēmu novērtēšanas programma) – Savienoto valstu Zaļās būvniecības padome USGBC (U.S. Green Building Council) apstiprinājusi Zaļās būvniecības sertificēšanas sistēmas LEED (Leadership in Energy and Enviromental Design) izstrādāto dokumentāciju (Alternative Compliance Path (ACP)), kas savukārt nozīmē atzīt zaļajā būvniecībā meža sertificēšanas sistēmas SFI® (Sustainable Forestry Initiative) sertificētus produktus. SFI® ir PEFC atzīta sertificēšanas sistēma Ziemeļamerikā.

“Liels prieks par USGBC lēmumu atbalstīt arī PEFC meža sertifikācijas sistēmu, šāds lēmums noteikti palielinās pieprasījumu pēc sertificētas koksnes” – tā komentē PEFC Latvijas Padome pārstāvis.

“Mēs augsti novērtējam Apvienoto Valstu Zaļās būvniecības padomes lēmumu, kas dos iespēju LEED izmantot visus pieejamos rīkus, lai nostātos pret nelegālas koksnes izmantošanu un veicinātu sertificētu un atbildīgi apsaimniekotu meža produktu izmantošanu būvniecībā ” tā USGBC lēmumu komentē Kathy Abusow, SFI prezidente.

“Būvniecības industrija ir viena no lielākajiem koksnes produktu patērētājiem – tas nozīmē ka šim sektoram ir ļoti liela ietekme attiecībā uz noteiktām prasībām koksnes pieprasījumā,” uzsver Starptautiskā PEFC padomes prezidents Bens Gunnebergs. “Ņemot vērā, ka arhitekti, tehnisko specifikāciju sastādītāji un dizaineri zaļajā būvniecībā varēs izmantot arī PEFC sertificētu koksni, mums būs lemts redzēt koksnes izmantošanas pieaugumu būvniecībā”

Koka izmantošanas apjomi katru gadu palielinās, jo tas kļūst arvien populārāks pateicoties tā estētiskajām īpašībām, kā arī neskaitāmajām priekšrocībām vides jomā – tas ir atjaunojamais resurss kā arī tas atstāj mazāku oglekļa pēdas nospiedumu salīdzinājumā ar citiem celtniecības materiāliem. Meža sertifikācija apstiprina, ka koksne ir iegūta no ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem.

PEFC ir pasaulē vadošā meža sertifikācijas sistēma, Zaļās būvniecības padome to ir atzinusi globāli un tā ir saņēmusi augstākos punktus neatkarīgos vērtējumos, piemēram, Apvienotās karalistes vērtējums.

Raksta avots:

http://pefc.org/news-a-media/general-sfm-news/2071-green-building-s-leed-credit-promotes-sustainable-forestry
http://www.sfiprogram.org/media-resources/news/usgbc-announces-new-pathway-in-leed/

Dalies