Ziņas

12.03.2015

Starptautisks PEFC seminārs Rīgā

9.martā, Rīgā notika ziemeļvalstu un Baltijas valstu PEFC organizāciju sanāksme. Sanāksmē piedalās PEFC nacionālo organizāciju pārstāvji no Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Ilgaunijas, Latvijas un Zviedrijas.

Semināra gaitā tika pārrunātas PEFC meža sertifikācijas attīstības aktualitātes globālā, Eiropas un arī katras valsts līmenī. Ziemeļvalstu pārstāvji uzsvēra, ka ir apsveicami PEFC attīstības projekti Āzijā un Dienvidamerikā, kas dod iespēju iepazīstināt ar ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas principiem šo reģionu meža īpašniekus un uzņēmējus, taču arī Eiropas līmeņa attīstības jautājumi nedrīkst noslīdēt pārāk zemu PEFC prioritāšu sarakstā.

Dalībniekiem bija iespēja uzzināt par interesantiem projektiem, kas tiek īstenoti kaimiņvalstīs par ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas un koksnes produktu ražošanas tēmu. Kā viens no interesantākajiem tika atzīts Koka trijstūrīšu projekts, kas pērnā gada septembrī notika Helsinkos Somijā. Projektā tika izmantots PEFC sertificēts materiāls – saplākšņa trijstūrīši, no kuriem tika veidotas figūras. Projektā tika iesaistīta sabiedrība acinot nosūtīt savu vēstījumu, ko cilvēkiem nozīmē mežs, un šis vēstījums tika iegravēts uz koka trijstūrīšiem, no kuriem vēlāk tika veidota instalācija pilsētvidē.

Šādas ziemeļvalstu sanāksmes tiek organizētas divas reizes gadā, un šī bija pirmā reize, kad piedalījās pārstāvji no Latvijas un Igaunijas.

Dalies