Ziņas

8.03.2017

PEFC intensīvāk sadarbojas ar akreditācijas iestādēm

Akreditācijas organizācijas ir drošības garants uzticamai sertifikācijai. Tās nodrošina objektivitāti un kompetenci tām sertifikācijas organizācijām, kas sertificē meža īpašniekus un uzņēmumus. Ņemot vērā akreditācijas organizāciju nozīmi visa PEFC sistēmā, ir ļoti svarīgi, lai tās būtu nepārtraukti informētas par PEFC attīstību. 

Šā gada Janvārī notika intensīvi kursi, kurus apmeklēja programmu vadītāji un tehniskie eksperti no 11 dažādām valstīm, lai papildinātu zināšanas PEFC sertifikācijas sistēmā, īpašu uzmanību pievēršot piegādes ķēžu sertifikācijai.

“Akreditācijas organizāciju mācības jau notiek daudzus gadus, taču iepriekš tās tika organizētas web-semināru formā” tā komentē Michael Berger, PEFC Tehniskās daļas vadītājs.
“Klātienes mācības nodrošina abas iesaistītās puses ar labākām saskarsmes un diskusijas iespējām”.

Ar skatu nākotnē

Akreditācijas organizāciju pārstāvji pārstāvēja ļoti plašu spektru, sākot ar tiem, kas ar PEFC sertifikāciju ir zināmi ļoti ilgu laiku un beidzot ar tiem, kas tikai plāno sākt sadarbību ar PEFC.

“Bija ‘’ļoti patīkami sveikt pārstāvjus no Kolumbijas, Ekvadoras, Etiopijas un Meksikas, kas tikai tagad sper pirmos soļus PEFC akreditācijas programmas attīstībai savās valstīs” tā Johan Vlieger, Tehniskās daļas darbinieks, kas vadīja divu dienu mācības.

Kas ir akreditācijas organizācija

Sertifikācijas organizācijas lēmumam piešķirt sertifikātu jābalstās uz neatkarīga, objektīva un kompetenta novērtējuma. Tas nozīmē, ka sertifikācijas organizāciju darbam jābūt uzticamam un kompetentam. To nodrošina un kontrolē akreditācijas organizācijas.
Lai sertifikācijas organizācija varētu meža īpašniekiem un kompānijām izsniegt sertifikātus, tām jābūt akreditētām. Akreditāciju veic nacionālā akreditācijas organizācija.

Vairāk informācijas angļu valodā:

– Apmācības iespējas PEFC
– Uzzini vairāk par PEFC unikāl pieeju meža sertifikācijai

Informācijas avots: www.pefc.org

Dalies