Ziņas

30.07.2018

Pārskatītajiem standartiem jauns dizains

Šobrīd PEFC sadarbībā ar ieinteresētajām pusēm joprojām turpina darbu pie standartu pārskatīšanas, kā rezultātā mainās ne tikai standartu saturs bet arī dizains.

Lai PEFC dokumentācijas lietotājam būtu vienkāršāk tajā vadīties, ir ieviesta krāsu kodēšanas sistēma, kas dos iespēju vieglāk vadīties starp dažādiem dokumentācijas veidiem. Atšķirībā no iepriekšējās pieredzes, kad dokumenti bija jāskata pēc to numuriem un nosaukumiem, tagad dokumenta veidu uzreiz varēs atpazīt pēc pirmā acu skatiena.
Visu dokumentu pirmā lapa tiks bagātināta arī ar attēliem.
ā un auditos, bet tie nepieciešami, lai nacionālie standarti tiktu apstiprināti/pārapstiprināti Starptautiskajā PEFC.

Būs sekojoši krāsu kodi:

Sarkanā krāsa – starptautiskie standarti. Tie var tikt lietoti arī ārpus ofisa. Šajā dokumentu veidā iekļauti Koksnes piegādes ķēdes standarts un Logo izmantošanas standarts, ko izmanto tūkstošiem uzņēmumu, sertifikācijas un akreditācijas organizāciju no visas pasaules.

Zaļā krāsa – Kritēriji un prasības nacionālo shēmu izveidei un uzturēšanai. Šos standartus neizmanto ikdien
Zilā krāsa – Procedūras. Dokumenti, kas nodrošina PEFC funkcionēšanu. Nosaka procedūras kā tiek vērtēti un apstiprināti nacionālie standarti. Šeit ietvertas arī dažādas administratīvās procedūras, kas domātas mums un mūsu nacionālajiem pārstāvjiem, piemēram, PEFC logo licenču izsniegšana.

Pelēkā krāsa – vadlīnijas. Šie dokumenti palīdz vadīties un skaidro atsevišķus standartus.

Dalies