Ziņas

pefc post 14

11.04.2017

“Mežaparkā” notiks Starptautiskais koka skulptūru festivāls

No 2017. gada 10. maija līdz 2017. gada 20. maijam kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” Zaļajā teātrī norisināsies Starptautiskais koka skulptūru festivāls. Festivālu organizē SIA “Rīgas meži”.

Karlis_Ile_2l.JPG

Šāds festivāls “Mežaparkā” notiks pirmo reizi un tā mērķis ir bagātināt Rīgas pilsētas un kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” piedāvātās atpūtas un izklaides iespējas.

Festivāla laikā septiņi vadošie pašmāju un ārvalstu tēlnieki “Mežaparka” Zaļajā teātrī no lielizmēra koka bluķiem veidos skulptūras par tēmu “Mežaparks – Rīgas zaļā sirds”. “Mežaparka” apmeklētājiem būs iespēja vērot koka skulptūru radīšanas procesu.

Veidojot skulptūras, mākslinieki kā materiālu izmantos arī dabīgo granīta akmeni un gaismas elementus, kas kļūs par skulptūru vizuālo papildinājumu diennakts tumšajā laikā. Visas skulptūras tiks veidotas tā, lai cilvēkiem vēlāk būtu iespēja integrēties tajās (piemēram, apsēžoties vai uzkāpjot uz skulptūras elementa), kļūstot par daļu no mākslas darba sižeta.

Festivāla skiču konkursa ietvaros tika saņemtas vairāk nekā 60 skulptūru skices. Dalībai skulptūru veidošanas festivālā tika izvēlēti septiņi mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ugandas un ASV.

Festivāla mākslinieciskais vadītājs ir viens no pasaulē pazīstamākajiem Latvijas tēlniekiem Kārlis Īle, kas savas radošās idejas atveido koka, ledus, sniega, granīta, bronzas, vaska un uguns skulptūrās. Tēlnieks saņēmis vairāk nekā 30 godalgas, piedaloties festivālos un simpozijos Latvijā, Kanādā, Japānā, ASV, Ķīnā, Šveicē, Krievijā un Somijā.

2017.gada 20.maijā “Mežaparka” Zaļajā teātrī norisināsies festivāla noslēguma pasākums, kura laikā parka apmeklētājiem būs iespēja balsot par sev tīkamāko skulptūru, vērot Ogres tehnikuma studentu koka apstrādes paraugdemonstrējumus un piedalīties vides spēlēs.

Festivālam noslēdzoties, skulptūras tiks uzstādītas “Mežaparka” teritorijā, kļūstot par ilglaicīgiem vides objektiem.

Informācijas avots: www.rigasmezi.lv

Informāciju sagatavoja: SIA “Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja Inese Vikļuka, inese.vikluka@riga.lv

Papildus informācija: inese.vikluka@riga.lv

Dalies