PEFC Latvijas Padome

Aicina skolas piedalīties Zaļajā klasē

Apr 02 2015

Šā gada aprīli un maijā Meža dienu ietvaros SIA „Rīgas meži” aicina skolēnus kopā ar saviem skolotājiem apmeklēt uzņēmuma vides izglītības projektu "Zaļā klase".

Projekta ietvaros notiekošās ekskursijas laikā būs iespējams apmeklēt uzņēmuma kokaudzētavu "Norupe" Ikšķiles novadā, kur varēs iepazīties ar stādu audzēšanas tehnoloģiju: dabā vērot sēšanas - pildīšanas līniju, siltumnīcās dīgstošos jaunos sējeņus, poligonā iepazīties ar gataviem stādiem, kas tiks transportēti stādīšanai uz mežu. Tāpat būs iespēja redzēt, kā no mazas sēkliņas var izaugt stādiņi, kurus izmantos meža atjaunošanai nocirsto koku vietā.

Papildus tam blakus esošajā uzņēmuma kokzāģētavā "Norupe" būs iespēja iepazīties ar koksnes pārstrādes procesu, kā tiek saražota gatavā produkcija – mēbeļu sagataves un apdares dēļi. Varēs arī paviesoties SIA „Rīgas meži” Daugavas mežniecībā, kur būs iespēja izprast meža apsaimniekošanas ciklu, un apmeklēt briežu dārzu, iepazīstoties ar dažādiem meža augšanas apstākļu tipiem un atšķirīgām koku un citu meža augu sugām. Bet veiksmes gadījumā – ieraudzīt kādu no teritorijā mītošajiem ap 50 briežiem.

SIA Rīgas meži apsaimnieko apmēram 60 tūkstošus ha meža, kas ir sertificēti PEFC sistēmā, tādējādi apliecinot ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

Vairāk par vides izglītības projektu "Zaļā klase" lasiet ŠEIT.

Uz bezmaksas ekskursiju var pieteikties sazinoties ar SIA „Rīgas meži” projektu vadītāju Fēliksu Svirski pa tālr. 29357566 vai e-pastu: felikss.svirskis@riga.lv